Grateful Blues Band

Friday, 25 July, 2014 - 22:30
  Grateful Blues neix l'any 2006 com a format de duet acústic de country blues, al retrobar-se aquests dos músics després d'una dècada d'aventures...

12 Hores 12 Causes Grup + Convidats

Thursday, 24 July, 2014 - 22:00
No us perdeu la darrera Jam d’aquesta temporada. La formació que encapçalava l’acte 12 hores / 12 causes, reivindicatiu de l’ofici de músic i en...

Jerry Bergonzi & Joe Magnarelli Quartet

Saturday, 19 July, 2014 - 22:30
Un concert de luxe amb el lideratge de dues de les figures del jazz modern que ens arriba de l’altra banda de l’Atlàntic, punt estel.lar  de la 15a...

Marina Tuset Quintet

Friday, 18 July, 2014 - 22:30
Marina Tuset quintet ens delectaran amb melodies i ritmes afro-americans que van des del soul al gospel passant pel blues i el jazz. La joveníssima...

Roc Calvet Grup + Convidats

Thursday, 17 July, 2014 - 22:00

Colors Latin

Saturday, 12 July, 2014 - 22:30
Estàndards llatins d’autors com Paquito d’Rivera, Chick Corea o Louis Bonfi, i de jazz com Dizzy Gillespie, Charlie Parker o Victor Young, tractats...

Jayme Marques

Friday, 11 July, 2014 - 22:30
"Jobim, Vinicius i Caymmi" 21h Sopar + 22.30h Concert: 24 € 22.30h Concert: 12 € Clàssics de la música popular brasilera de mestres com Vinicius...

Albert Vila Grup + Convidats

Thursday, 10 July, 2014 - 22:00

The Big Band Blues

Saturday, 5 July, 2014 - 22:30
La cloenda musical per Festa Major a la Nova Jazz Cava tindrà accent de blues en format XXL amb THE BIG BAND BLUES. El dissabte 5 a les 22.30 h vuit...

Ignasi Terraza & Josemi Carmona

Friday, 4 July, 2014 - 22:30
Flamenc i Jazz són dues músiques amb unes arrels comunes en els ancestres africans i amb unes quantes característiques en comú durant la seva...

MujazzT Ensemble amb Jordi Gardeñas Grup

Thursday, 3 July, 2014 - 22:00
Una Jam Session especial amb MUJAZZT ENSEMBLE enceta les actuacions previstes per Festa Major a la Nova Jazz Cava. El grup capitanejat pel bateria...

Barnaswing

Saturday, 28 June, 2014 - 22:30
Cloenda hoper amb BarnaSwing! Els concerts de swing ballable que han protagonitzat bona part de la Temporada  Estable de la Nova Jazz Cava agafen...

Après Minuit

Friday, 27 June, 2014 - 22:30
CC Giannotti plays JJ Cale JJ Cale ens ha deixat la seva música, els seu segell Tulsa Sound, la seva veu estupefaent d’ambient laid-back i el seu...

Joan Casares Grup + Convidats

Thursday, 26 June, 2014 - 22:00

Erwyn Seerutton Ensemble & Grup Vocal Zetzània

Saturday, 21 June, 2014 - 22:30
Erwyn Seerutton presenta el concert "Gospel & Jazz" acompanyat per un dels millors grups del Gospel de Catalunya. Un viatge des dels orígens de...